Tarihçe

Siztek kurucu ortakları 30 yıllık Bilgi Teknolojileri tecrübesi ve gerçekleştirdikleri 20 den fazla başarılı proje sonrasında, 2009 yılında “Sizin Teknolojinize Bizim Güvencemiz” sloganı ile Siztek’i kurarak yola çıktı.

Şirket ilk kurulduğu an itibari ile Microsoft Gold , Checkpoint Silver , Vmware Enterprise Solution Partner ve DELL Certified seviyesinde iş ortaklıklarını kazanmıştır.

Siztek, 2010 yılında gerçekleştirdiği kurumsal sunucu, depolama ve sanallaştırma çözümleri projeleri sayesinde temsil ettiği üretici firmalardan çeşitli ödüller almak sureti ile büyüme sürecini hızlandırmış ilk defa 3 Milyon TL seviyesinde cirolara ulaşmıştır.

Siztek müşterileri ile uzun soluklu ilişkiler kurmaya dayanan hizmet anlayışı sayesinde, 2011 ila 2013 yılları arasında, siber güvenlik, web optimizasyon, yük dengeleme, uygulama katmanı güvenlik duvarı gibi konularda çözüm sağlayan Citrix firmasının Gold çözüm ortağı ve F5 firmasının da Business Partner seviyesinde iş ortağı olarak bu alanda da çeşitli projelere imza atmış ve büyümesine devam etmiştir.

2014 yılından itibaren, temsil ettiği üreticilerin sayısını arttırarak birçok alanda müşterilere çözüm ve hizmet sağlayabilen Siztek, kadrosunu de genişleterek gerek satış gerekse satış sonrası teknik hizmetler alanında tecrübeli bir ekip kurmak sureti ile toplam çalışan sayısını 16 ya çıkarmış ve bunun sayesinde birçok yeni projeye imza atarak müşteri referanslarını arttırarak 100 e yakın referansa ulaşmıştır.

Siztek 2015 yılında 10M TL lik bir ciroya ulaşırken, en büyük 500 bilişim şirketi içerisinde ilk 300 firma arasında yerini almış, BT sektöründe çözüm ve hizmet sağlayan Sistem Entegratör firmalar kategorisinde de ilk 50 firma arasında yerini almıştır.

Bugün Siztek, 20 den fazla alanında lider üreticinin temsilcisi ve iş ortağı sıfatı ile, 100 den fazla müşteriye hizmet veren, kurulduğu günden beri sürekli, büyümeye devam eden ve kaliteli hizmet sağlamayı görev edinmiş bir Sistem Entegratör firma olarak Merkez ofisinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Hedefimiz, kaliteden ödün vermeden daha fazla kurumsal müşteriye hizmet ve çözümlerimizi sunmak ve katma değer yaratacak projelere imza atmaya devam etmektir.